Kadra – Bajkowy Raj, ul. Browarna
LEKTOR J. ANGIELSKIEGO, PEDAGOG SPECJALNY, NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

AGNIESZKA SULEJ

Absolwentka studiów licencjackich na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, Wydziału Humanistycznego na kierunku Filologia- Rusycystyka z językiem angielskim specjalność nauczycielska oraz studiów magisterskich na kierunku Filologia polska. Poszerza swoje kwalifikacje o liczne szkolenia oraz studia podyplomowe z zakresu Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz Oligofrenopedagogiki. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję,wyzwala radość, zadowolenie i uśmiech. Prowadząc zajęcia dokładam wszelkich starań, aby wszyscy mieli możliwość budowania poczucia własnej wartości i indywidualności, rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

MARZENA SKWAREK

Absolwentka studiów magisterskich ukończonych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalność pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z kierunkiem Pedagogika (studia magisterskie).

Poszerza swoje kwalifikacje o liczne szkolenia oraz studia podyplomowe ze specjalnością Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Nie ma nic cenniejszego niż szczęście i radość moich podopiecznych, dlatego moim podstawowym celem w pracy z maluszkami jest stworzenie atmosfery pełnej ciepła, radości, otwartości i poczucia bezpieczeństwa. Pracując z dziećmi kieruje się zasadą, że edukacja przez zabawę przynosi same najlepsze efekty i wspaniałe wspomnienia. Dziecięca ciekawość i chęć do pracy motywuje mnie do kreatywnego działania, podejmowania nowych wyzwań i ciągłego kształcenia się.

WYCHOWAWCA, OLIGOFRENOPEDAGOG ZE SPECJALNOŚCIĄ EDUKACJI I REWALIDACJI OSÓB ZE SPEKTRUM AUTYZMU

PAULINA KAMECKA

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Przyrodniczo- Humanistycznych w Siedlcach, Wydziału Humanistycznego z kierunkiem Pedagogika Uczestniczka licznych studiów podyplomowych, kursów oraz szkoleń udoskonalających pracę nauczyciela przedszkola.
„Przebywanie z dziećmi jest dla mnie odkrywaniem świata na nowo. To one uczą mnie cieszyć się z małych rzeczy. Każdy ich uśmiech utwierdza mnie w przekonaniu, że bycie nauczycielem to droga, którą chcę podążać. Dziecięca wiedza i odwzajemniona relacja to najlepsza nagroda za codzienny wysiłek.”

POMOC NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

MONIKA STOLARCZYK

Absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach, Wydziału Humanistycznego na kierunku filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską.

„Bardzo lubię swoją pracę. Chętnie pomagam innym. Podpowiadam naszym Milusińskim jak należy zachować się przy stole. Cieszę się, gdy słyszę od dzieci, że jedzenie jest pyszne i bardzo im smakuje. Czuję się doceniona, kiedy ktoś wchodząc do przedszkola mówi: „jak tu ładnie, jak tu czysto.”

PSYCHOLOG KLINICZNY

MARTA NIEDZIÓŁKA

Psycholog Kliniczny, specjalizuje się w psychologii dziecięcej; ukończyła również studia podyplomowe z Pedagogiki na Politechnice Warszawskiej; Terapię i diagnozę dysleksji rozwojowej na UMCS-ie w Lublinie oraz Wczesne wspomaganie rozwoju i wczesną interwencję małego dziecka oraz wsparcie w rodzinie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie;
Dodatkowo posiada certyfikat z bajkoterapii, terapii poznawczo-behawioralnej dzieci z ADHD, diagnozy i terapii dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera (bliskie jest jej podejście Teacch w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu) oraz przeszła liczne szkolenia z zakresu wsparcia małego dziecka aby jego rozwój był jak najbardziej harmonijny;
Jej motto to słowa Janusza Korczaka "Dziecko nie jest Twoje- mówił- dziecko jest człowiekiem." Co w codziennej pracy z dziećmi przekłada się na indywidualne i holistyczne podejście do każdego dziecka jak też szersze spojrzenie na potrzeby dzieci i ich trudności. Jak mawia pani Marta „Należy dostosować metodę do dziecka, a nie dziecko do metody i zawsze znaleźć przyczynę danego zachowania, bo nic nie dzieje się bez powodu”. Na terenie przedszkola pani Marta prowadzi obserwacje dzieci, pomaga w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, wychowawczych jak i społecznych. Rodzice chcący zasięgnąć porady pani psycholog mogą umówić się na indywidualne spotkanie na terenie przedszkola, które jest bezpłatne.

TERAPEUTKA

JUSTYNA KUCHARZAK

Nauczyciel i terapeuta z wykształcenia i zamiłowania. Wciąż poszukuje nowych wyzwań, a doba jest stale za krótka. Prywatnie mama dwóch córek, wielbicielka muzyki klasycznej, tajemniczych ruin zamków i fortów, zgłębiająca tajniki ikonopisania (teoretycznie) i zagadki ludzkiego mózgu (praktycznie).
Studia podyplomowe Neurologopedia z wczesnym wspomaganiem rozwoju
Studia podyplomowe Integracja sensoryczna
Studia podyplomowe Logopedia z logorytmiką
Kurs kwalifikacyjny Oligofrenopedagogika
Studia magisterskie na kierunku Filologia Polska na Wydziale Humanistycznym Akademii Podlaskiej w Siedlcach.

Kursy
terapia behawioralna
masaż Shantalla
masaż sensoryczny
KOLD
KORP
język migowy (KSS III-go stopnia)
terapia ręki i zaburzeń motoryki małej

POMOC NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W GRUPIE DZIECI MŁODSZYCH

MONIKA WOŁOSZKA

Doskonali swoje umiejętności pedagogiczne w wewnętrznych szkoleniach dotyczących opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym.
„Swoją przygodę pracy z dziećmi rozpoczynam w grupie maluszków, które sprawiają, że uśmiech na mojej Twarzy towarzyszy mi przez cały dzień. Opieka nad dzieckiem poznającym świat od podstaw jest pięknym doświadczeniem rozwijającym własną osobowość”