banner-image

NASZE PRZEDSZKOLE POŚWIĘCA WIELE UWAGI EDUKACJI DZIECIĘCEJ.

Pragniemy, aby nasze przedszkole było bezpiecznym miejscem, gdzie dzieci będą radosne i twórcze. Ciepła i radosna atmosfera, uśmiechnięty, życzliwy i wykwalifikowany personel wspierają dzieci w ich rozwoju. Mamy świadomość, że każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie, dlatego staramy się zapewnić takie warunki, aby zaspokoić ich indywidualne potrzeby wczesnej edukacji.

Każde dziecko uczęszczające do Przedszkola „Bajkowy Raj” ma prawo uczestniczyć w zajęciach dodatkowych

W trakcie codziennych zabaw dydaktycznych przedszkolaki przyswajają wiele słówek oraz zwrotów z języka angielskiego, a więc język angielski przestaje być im obcy. Z czasem też systematyczny kontakt z językiem zachęca dzieci do prezentowania swoich umiejętności poza przedszkolem.

W trakcie zajęć dzieci poznają świat muzyki i tańca. Pracują nad zręcznością oraz precyzją wykonywanych ruchów. Zaspakajają naturalną, spontaniczną potrzebę ruchu i tańca tak charakterystycznej dla okresu wczesnego dzieciństwa. Podczas zajęć dzieci uczą się choreografii tanecznych, które prezentują na różnych uroczystościach przedszkolnych.

Dziecko poznaje otaczający je świat poprzez zmysły. Podczas zajęć stymulowane są wszystkie zmysły dziecka. Poprzez kolorowe makarony, pachnące masy, lejące ciecze, twarde ziarna, dotyk, wzrok, słuch, węch i smak są pobudzane. 

Opiera się na ćwiczeniach funkcjonalnych całego ciała. Dziecko uczy się utrzymywania prawidłowej postawy ciała w trakcie różnych aktywności, poprawia swoją motorykę i ogólną sprawność fizyczną. W trakcie zajęć wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, między innymi drążki, liny, skrzynie czy talerze, które pozwalają na urozmaicenie ciekawych treningów.

Zabawy na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów. Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, poszerzamy wyobraźnię, uczymy współpracy i komunikacji a także przygotowujemy do nauki programowania.

Logopeda prowadzi grupowe zajęcia profilaktyczne. Obejmują one ćwiczenia oddechowe oraz gimnastykę buzi i języka, a także wprowadzają elementy logorytmiki. Profilaktyka logopedyczna to podstawa do wyeliminowania ewentualnych przyszłych wad wymowy.